آموزش کالاف دیوتی

بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل (ترجمه تنظیمات کالاف💯)

آموزش تنظیمات کالاف دیوتی موبایل

راهنمایی جامع برای تنظیمات کالاف دیوتی موبایل

بازی کالاف دیوتی یکی از محبوب‌ترین بازی‌های موبایل است. این بازی رایگان است و قابلیت اجرا بر روی دستگاه های تلفن همراه ارزان قیمت را دارد، اما می توانید با خرید سی پی کالاف دیوتی این بازی را برای خود جذاب تر هم کنید. حتی اگر بازی به طور خودکار تنظیمات خود را با توجه به دستگاه بهینه می کند، تنظیمات درون بازی وجود دارد که بازیکنان می توانند آن ها را تغییر دهند تا بهترین عملکرد ممکن را داشته باشند.

بازیکنان می توانند با کلیک بر روی نماد چرخ دنده در سمت راست بالا به منوی تنظیمات دسترسی پیدا کنند. تنظیمات به چندین جنبه تقسیم می شوند که تنظیمات درون بازی، گرافیک، صدا، حساسیت و موارد دیگر را کنترل می کنند. برای آشنایی با بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل، مراحل زیر را دنبال کنید. در ابتدا کالاف دیوتی موبایل Call of Duty Mobile را باز کنید و برای آشنایی با تنظیمات حرفه‌ای کالاف دیوتی موبایل، وارد تنظیمات داخل بازی شوید.

ترجمه تنظیمات کالاف دیوتی موبایل

خب در ادامه با ما همراه باشید که قرار است آموزش تنظیمات کالاف دیوتی موبایل به صورت کامل و ترجمه شده برای شما شرح دهیم. این تنظیمات شامل موارد زیر است:

 1. تنظیمات کنترل‌ها (Control Settings)
 2. تنظیمات پایه‌ای (Basic Settings)
 3. نظیمات گرافیکی (Graphic settings)
 4. تنظیمات صدا (Audio Settings)
 5. تنظیمات اِفِکت (Effects Settings)
 6. تنظیمات حساسیت (Sensitivity Settings)
 7. تنظیمات بتل رویال (Battle Royale Settings)
 8. تنظیمات وسیله‌ی نقلیه (Vehicle Settings)
 9. تنظیمات کنترولر (Controller Settings)
 10. تنظیمات عکس پروفایل (Player Profile Settings)
 11. تنظیمات Quick Message

حال برای شما بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل را به صورت تک تک برای شما کامل شرح می دهیم پس تا اتنها همراه ما باشید که قرار است اطلاعات خوبی را کسب کنید.

تنظیمات کنترل‌ها (Control Settings)

در تب‌ کنترل‌ها، می‌توانید همه‌ی کنترل‌ها را برای مودهای مولتی‌پلیر، بتل‌رویال و زامبی‌ها تغییر دهید. وقتی یک مود را انتخاب می‌کنید، روی آیکون gear که بزنید، می‌توانید به تعدادی از تنظیمات شخصی‌سازی دست پیدا کنید.

تنظیمات کنترل در کالاف دیوتی موبایل

در این‌جا Custom Layout را انتخاب کنید. حالا می‌توانید هر دکمه یا المنت HUD را انتخاب کنید و اندازه و تاری و تیرگی را تغییر دهید. وقتی از آیکون‌های arrow استفاده می‌کنید، می‌توانید مکان دکمه‌ی روی اسکرین را عوض کنید. همچنین می‌توانید به سادگی دکمه را نگه دارید و بکشید تا لوکیشن را تغیر دهید.

در اینجا نحوه قرارگیری دست های شما هنگام استفاده از این تنظیم آمده است:

 • انگشت شست چپ روی دکمه خمیده.
 • انگشت اشاره چپ برای حرکت/دوی سرعت
 • انگشت وسط چپ برای پریدن و چاقو
 • شست راست برای شلیک
 • انگشت اشاره راست برای نشانه گیری
 • انگشت میانی راست برای بارگیری مجدد/حوزه (ADS)

تنظیمات پایه‌ای (Basic Settings)

بعد از ذخیر کردن layout بهینه‌شده، به قسمت Basic بروید. مثل حالت قبل می‌توانید این‌ها را به صورت جداگانه برای مولتی‌پلیر، بتل‌رویال و زامبی‌ها تغییر دهید و این همه‌ی تنظیمات basic گیم‌پلی را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وقتی برای اولین بار کالاف دیوتی موبایل بازی می‌کنید، Aim Assist کمک زیادی به شما می‌کند. البته می‌تواند حواس بعضی بازیکنان را پرت کند چون این ویژگی را دارد که وقتی بیشتری از یک دشمن روی اسکیرین قرار دارد، aim شما را خراب کند. آپشن دکمه‌ی Hide Prone کمک می‌کند تا وقتی آن را غیرفعال می‌کنید از یک دکمه‌ی مشخص برای رفتن به حالت prone‌ استفاده کنید. من ترجیح می‌دهم این آپشن را که دکمه‌ی layout را کمی تغییر می‌دهد، غیرفعال کنم.

تنظیمات Basic‌کالاف دیوتی موبایل

زیر عدد Damage، می‌توانید این آپشن را که تعداد damage‌ را بر علیه دشمن نشان می‌دهد، فعال کنید. مطمئن باشید که تاری و تیرگی (opacity) را برای دیدن آن کاهش دهید. این به شما کمک می‌کند که وقتی در جنگ هستید، دکمه‌های بیش از حدی را فشار ندهید. تنظیمات پایه‌ای از بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل هستند.

Damage number‌در تنظیمات کالاف دیوتی موبایل

Gyroscope می‌تواند به شما برای aim کمک کند چون از پوزیشن دستگاه شما برای aim استفاده می‌کند. البته می‌تواند حالتی مبهم داشته باشد. به همیت دلیل من غیرفعالش می‌کنم. بعضی بازیکنان دوست دارند که از آن استفاده کنند پس حواستان باشد که در حالت training امتحانش کنید. در قسمت زیر، شما این آپشن را دارید که Field of View را وقتی کالاف دیوتی موبایل بازی می‌کنید، تغییر دهید. بیشتر بازیکنان ترجیح می‌دهند که این آپشن را کمی افزایش دهند تا نگاهشان به بازی وسعت بیشتری پیدا کند و راحت‌تر جای دشمنان را پیدا کنند.

آموزش تنظیمات کالاف دیوتی موبایل

در تنظیمات Marker، شما باید کاهش دادن سایزبیشتر مارکرها را در نظر بگیرید. این همچنین به سایز اسکیرین شما بستگی دارد اما کمک می‌کند تا اسکیرین را موقع بازی کردن مرتب کنید. در آخر باید گفت که تنظیمات Minimap را با liking خودتان تطبیق دهید.

تنظیمات بازی کالاف دیوتی موبایل

تنظیمات گرافیکی (Graphic settings)

بعد از تغییر تنظیمات Basic برای هر سه مود، به تب تنظیمات صدا و گرافیک کالاف دیوتی موبایل بروید. من این‌ها را برای یک دستگاه low تا mid-end ست می‌کنم چون حواس‌پرتی‌های بازی را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود که بتوانید کالاف دیوتی موبایل را خیلی روان روی هر دستگاهی بازی کنید. در تب گرافیک، تنظیمات Graphic Quality را در حالت اجرایی که موجود است قرار دهید. در بیشتر مواقع، شما می‌خواهید که آن را در حالت Low یا Medium قرار دهید. برای آیفون ۱۱ و ۱۱ پرومکس، من این آپشن را در حالت Medium قرار می‌دهم.

در زیر، آپشن Frame Rate‌ را در حالت ماکسیموم قرار بدهید. با این کار بالاترین FPS ممکن به شما داده می‌شود که در اکثر مواقع با ریفرش ریت کند می‌شود. استایل گرافیک هیچ تأثیری بر اجرا ندارد پس آن را در حالتی قرار دهید که ترجیح می‌دهید.

تنظیمات گرافیکی کالاف دیوتی موبایل

در قسمت تنظیمات بتل رویال، آپشن‌های Depth of Field، Real-Time Shadows، Water Reflection، Ragdoll‌ و Anti-Aliasing‌ راغیرفعال کنید. بعضی بازیکنان ترجیح می‌دهند که Bloom را هم غیرفعال کنند.

تنظیمات گرافیکی بازی کالاف دیوتی موبایل

در تنظیمات مولتی‌پلیر، باید Anti-Aliasing را برای بهترین اجرا موقع بازی کردن کالاف دیوتی موبایل روی دستگاهتان، غیرفعال کنید. تنظیمات مشابهی برای مود زامبی‌ها هم وجود دارد.

تنظیمات کالاف دیوتی موبایل

شما می‌توانید به صورت دستی اسکیرین‌تان را در زیر تنظیم کنید. این برای بازیکنانی مفید است که دستگاهشان حالتی دارد که کنترل‌های بازی خیلی به کناره‌های اسکیرین نزدیک است.

در آخر حتماً روی Start Shader Preload بزنید. Lhis قبل از پیوستن به بازی، shaderهای بازی را پریلود می‌کند که باعث می‌شود زمان لود شدن و کندی کاهش پیدا کند. مطمئن شوید که زمان کافی دارید چون این کار ممکن است کمی طول بکشد.

تنظیمات صدا (Audio Settings)

در قسمت صدا، volume sliderها را باliking  خودتان تنظیم کنید. بیشتر مواقع می‌خواهید کمی Music Volume‌ و Ambient‌ و UI Volume را کاهش دهید.

تنظیمات صدا در کالاف دیوتی موبایل

تنظیمات اِفِکت (Effects Settings)

در قسمت زیر ،Effects می‌توانید شیوه‌ی نمایش افکت‌ها را تغییر دهید. این‌ها را با liking خودتان تنظیم کنید. من ترجیح می‌دهم آپشن Explosion Shake را تغییر دهم که می‌تواند حواس بعضی بازیکنان را پرت کند.

تنظیمات افکت ها در کالاف دیوتی موبایل

تنظیمات حساسیت (Sensitivity Settings)

در تب تنظیمات sensitivity کالاف دیوتی موبایل، این آپشن را دارید که Mode Rotation را تغییر دهید. این سرعت بالا یا پایین کاراکتر شما را تغییر می‌دهد. این آپشن درواقع برای افزایش سرعت است و باعث می‌شود که هرچقدر سریع‌تر با انگشتتان ضربه بزنید، چرخشتان هم بیشتر شود و البته عادت کردن به آن می‌تواند مشکل باشد. شما باید کمی این اسلایدر سرعت را پایین بیاورید یا به سادگی از آپشن Fixed Speed استفاده کنید.

تنظیمات حساسیت در کالاف دیوتی موبایل

شما می‌توانید همه‌ی تنظیمات سنسیتیویتی کالاف دیوتی موبایل را تغییر دهید. Presetها اجازه می‌دهند که همه‌ی آن‌ها را براساس ترجیح خودتان تغییر دهید. دستگاه‌های بزرگ‌تر باید از preset پایین‌تر استفاده کنند چون فضای بیشتری روی اسکیرین دارید. مطمئن شوید که تنظیمات حساسیت کالاف دیوتی موبایل را تغییر می‌دهید و تست می‌کنید تا آن‌ها را در یک بازی private با Liking ست کنید. این کار باید مدت زمان کمی طول بکشد.

تنظیمات sensitivity‌در کالاف دیوتی موبایل

تنظیمات بتل رویال (Battle Royale Settings)

تنظیمات بتل رویال به شما اجازه می‌دهد که بعضی تنظیمات اضافی را برای مود بازی تغییر دهید. بیشتر این تنظیمات باید برای بازیکنان جدید به درستی کار کنند. آپشن Auto Loot برای کاهش مقدار دکمه‌هایی که باید موقع بازی فشار دهید، بسیار کاربردی است. در زیر شما می‌توانید مقدار هر آیتم را وقتی که آپشن Auto Pickup فعال است، برای اتوماتیک شدن تغییر دهید.

تنظیمات بتل رویال کالاف دیوتی موبایل

تنظیمات وسیله‌ی نقلیه (Vehicle Settings)

بعد از بررسی این تنظیمات کالاف دیوتی موبایل، روی تنظیمات Vehicle بزنید. Button Layout وسیله‌ی نقلیه‌ی مودعلاقه‌تان را انتخاب کنید. این layout زمانی که یک وسیله‌ی نقلیه را داخل بازی می‌کنید، نشان داده خواهد شد. این‌جا می‌توانید از یک Custom Layout استفاده و آن را به liking‌خودتان تغییر دهید. همچنین باعث می‌شود که هر layout‌ را قبل از انتخاب کردن آن ببینید.

تنظیمات وسیله نقلیه در کالاف دیوتی موبایل

در زیر می‌توانید آپشن Automatic Obstacle Avoidance را فعال کنید. این آپشن برای بازیکنان جدید فوق‌العاده است چون کمک می‌کند موقع بازی کردن، وسایل نقلیه‌ی اطرافتان را هدایت کنید.

تنظیمات Quick Message

در تنظیمات Quick Message می‌توانید برای هر مود به صورت جداگانه Quick Message را تغییر دهید. در سمت راست فهرست Quick Message را ببینید. وقتی روی Edit‌ بزنید، می‌تواند quick messageهای موجود را جابه‌جا کنید یا دور بریزید. وقتی یکی را حذف کنید، این امکان وجود دارد که با یک پیام در فهرست پیام‌ها جایگزینش کنید. فراموش نکنید که وقتی کارتان تمام شد، تغییرات را confirm‌ کنید.

تنظیمات Quck messages در کالاف دیوتی موبایل

تنظیمات کنترولر (Controller Settings)

آپشن‌های کنترولرهای شما این امکان را فراهم می‌کنند تا وقتی از یک کنترولر برای دستگاه موبایل‌تان استفاده می‌کنید، تنظیمات را تغییر دهید. وقتی این کار انجام می‌شود، مطمئن شوید که همه‌ی تغییرات را ذخیره کرده‌اید.

تنظیمات کنترولرها در کالاف دیوتی موبایل

تنظیمات عکس پروفایل (Player Profile Settings)

وقتی روی Player Profile می‌زنید، این آپشن را دارید که آواتار، فریم، Calling Card، Region، Signature‌ و Tag optionها را برای پروفایل‌تان عوض کنید.

تنظیمات عکس پروفایل در کالاف دیوتی موبایل

 

خلاصه مطالب

در این مقاله به راهنمایی برای بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل پرداختیم. در ادامه مطالعه‌ی مقاله‌ی «ترفندهایی برای برنده شدن در کالاف دیوتی موبایل» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

کمتر گیمری ممکن است نداند که یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای موفقیت در بازی کالاف دیوتی موبایل، دسترسی داشتن به CP یا سی پی است که همان پول یا ارز درون برنامه‌ی این بازی است.

درصورتی که شما هم از هواداران کالاف دیوتی موبایل هستید، پیشنهاد می‌کنیم که برای خرید سی پی کالاف دیوتی موبایل، به وبسایت game30t مراجعه کنید.

امتیاز دهید
بازگشت به لیست
5 1 رای
امتیاز
guest
امتیاز
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها