آموزش کالاف دیوتی

آموزش جامع قسمت بتل رویال بازی کالاف دیوتی موبایل

آموزش جامع قسمت بتل رویال بازی کالاف دیوتی موبایل

 

بازی کالاف دیوتی موبایل یکی از محبوب ترین بازی های موبایلی است که در این مقاله آموزش جامعی در مورد قسمت Battle Royale آن ارائه خواهیم کرد.

هسته اصلی بازی کالاف مانند سایر بازی ها، Battle Royale است. به عنوان یک تیم یا به صورت انفرادی، وارد یک نقشه بسیار بزرگ می شوید و با افراد دیگر رقابت می کنید، تعداد زیادی تجهیزات جمع آوری می کنید و سعی می کنید تا زمانی که ممکن است زنده بمانید تا تنها بازمانده همه آن بازیکنان باشید. اما هر عنوان BattleRoyal علاوه بر پیروی از یک چارچوب خاص، شامل بخش‌های متنوع دیگری نیز می‌ شود تا خود را از سایر عناوین متمایز کند. در این مقاله از سایت گیم سیتی به این موارد می پردازیم و هر یک را به اختصار توضیح می دهیم.

آموزش انواع قسمت های بتل رویال کالاف دیوتی موبایل

نقشه ها و مدهای

در قسمت Battle Royale بازی شما دو نقشه در دسترس خواهید داشت، Isolated نقشه اصلی بازی است که از ابتدا در بازی وجود داشت، دیگری Blackout نام دارد که در فصل هشتم به بازی اضافه شد. برای تجربه قسمت Battle Royale می توانید هر دوی این نقشه ها را انتخاب کنید و هیچ محدودیتی وجود ندارد.

اما بیایید نگاهی به مدهای بتل رویال بیندازیم. به طور کلی می توانید بازی Call of Duty Mobile را به صورت نبردهای اول شخص و سوم شخص بازی کنید. شما در ابتدای بازی این مورد را انتخاب می کنید، اما خوشبختانه در تنظیمات بازی دوباره قابل تغییر است. سرورهای بازیکنانی که Battlereal سوم شخص را تجربه می کنند با سرور افرادی که دوربین اول شخص را ترجیح می دهند متفاوت است و از این حیث سازندگان تمام تلاش خود را کرده اند تا بازی خود را منصفانه کنند. همچنین گیمرها این امکان را دارند که تعداد افراد تیم را انتخاب کنند. هر بازی بتل رویال به صورت جداگانه یا گروهی با دو یا چهار نفر شروع می شود.

درمان و زره

در نسخه های اولیه بازی Call of Duty: Mobile باید از کیت های پزشکی برای احیای هم تیمی های خود استفاده می کردید، اما پس از انتشار فصل هشتم، Battle Royale بازی دستخوش تغییرات گسترده ای شد که یکی از آن ها ریکاوری به سبک COD: Warzone است. یعنی بدون استفاده از آیتم خاصی می توانید دوستان خود را احیا کنید و هیچ محدودیتی نخواهید داشت.

زره ها نیز در بازی به سه دسته تقسیم می شوند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. Armor Repair به شما 50 امتیاز شیلد می دهد، Advanced Armor Repair 150  و Armor Overcharger 150 امتیاز Shield به شما می دهد، با این تفاوت که با این زره ممکن است 50 امتیاز اضافی دیگر کسب کنید.

ریکاوری و بازگشت به بازی

وقتی در حالت تیمی با تیم خود بازی می کنید، مردن همیشه به معنای پایان بازی نیست. همانطور که قبلا اشاره کردیم دوستان شما به راحتی می توانند شما را بهبود دهند، پس بهتر است پس از مجروح شدن به یک مکان امن بروید و منتظر یکی از دوستان خود باشید. اما اگر کشته شوید چه؟ در این صورت راهی برای بازگشت شما به بازی وجود دارد. در این شرایط دوست شما باید برچسبی به نام سگ آبی را غارت کند. پس از به دست آوردن این تگ، آن شخص می تواند با احیای شما، شما را به بازی بازگرداند. پس از تکمیل این فرآیند، شما از طریق پروازهای Revival باز خواهید گشت.

بارگیری و کلاس ها

مانند بسیاری از ویژگی های فعلی Call of Duty: Mobile، ویژگی Load-Outs از ابتدا در بازی وجود نداشت و در سال 2021 به بازی اضافه شد. ویژگی های چند نفره شما می توانید تفنگ های خود را از دسته های مختلف انتخاب کنید و می توانید تجهیزات مختلفی را روی تفنگ خود قرار دهید و از طریق Gunsmith آن را سفارشی کنید. در ابتدای هر دست بازی، نمی توانید از تفنگ های Load-Out استفاده کنید، باید تفنگ ها را غارت کنید و داخل نقشه پیدا کنید، اما در طول بازی از طریق Load-Out خود دسترسی خواهید داشت. کشتی های هوایی و می توانید از تفنگ های خود استفاده کنید.

کلاس ها در بازی به 15 نوع تقسیم می شوند که باید یکی از آنها را انتخاب کنید، هر کلاس دارای دو قابلیت یا ویژگی است که پس از مدت زمان مشخصی در بازی فعال می شوند. اکثر کلاس های خوب بدون کار خاصی در اختیار شما قرار می گیرند، اما برای به دست آوردن برخی از آنها باید کوئست های مختلفی را انجام دهید که چندان سخت نیستند. در ادامه به معرفی چند کلاس بازی می پردازیم.

  • دارت سنسور: با راه اندازی این دارت می توانید موقعیت دشمنان را ردیابی کنید.
  • ردیاب: برای چند ثانیه رد پای دشمنان را خواهید دید.
  • ایستگاه پزشکی: ایجاد یک محیط خاص که در آن سلامت شما افزایش می یابد.
  • Medic: زمان بهبودی شما را 25 درصد کاهش می دهد.
  • گرپل هوک: قلابی را پرتاب کنید که شما را به سمت دشمن می برد.
  • Dead Silence: در فاصله بیش از 12 متر صدای حرکت شما به دشمن نمی رسد.
  • Transform Shield: با استفاده از این شیلد می توانید دشمنان خود را برای مدتی با یک فلش بنگ کور کنید.
  • تقویت شده: آسیب را تا 25٪ کاهش می دهد (تاثیری بر GunFire ندارد).
  • روان پریشی: از هولوگرام کپی شخصیت خود برای گیج کردن دشمن استفاده کنید.
  • هشدار: صدای قدم های دشمنان را راحت تر بشنوید.

نتبجه گیری

همانطور که اشاره کردیم یکی از هیجان انگیز ترین بخش های بازی کالاف دیوتی موبایل، بخش بتل رویال آن است که در این قسمت می توانید با دوستان خود به صورت انلاین در یک تیم بازی کنید. بتل رویال کالاف، در ماه های آتی پیشرفت های چشم گیری داشته است و شرکت کالاف اپدیت های بسیار جالبی را هر ماه برای آن آماده می کند. امیدوارم که سایت گیم سیتی در این مقاله آموزش جامع قسمت بتل رویال بازی کالاف دیوتی موبایل را برای شما به خوبی شرح داده باشد. در صورت رضایت از ما نظرات خود را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

 

 

 

امتیاز دهید
بازگشت به لیست
0 0 رای ها
امتیاز
guest
امتیاز
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها