اخبار بازی ها

آموزش تقویت عملکرد بازی پابجی موبایل

چطور برای تقویت عملکرد و اجرای PUBG، آن را بهتر راه‌اندازی کنیم؟

اگرچه تقریباً یک سال پیش، انتشار بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds (پابجی) به‌حالت دسترسی زودهنگام (early access)  اتفاق افتاد، هنوز به ایده‌آل خود نرسیده‌ است. این سوال که «چطور می‌توان پابجی را بهتر راه‌اندازی کرد؟»، سوالی است که مدت‌هاست توسط بازیکنان پرسیده می‌شود و آن‌ها همیشه تلاش می‌کنند تا به چند فریم ریت اضافی‌ای که تا به‌امروز بسیار بی‌ثبات است، فشار وارد کنند.

هر بازیکن پابجی‌ای که می‌بینیم درگیر پیدا کردن راهی برای بهینه‌سازی تنظیمات گرافیکی است تا بازی به بهترین شکل ممکن به نمایش دربیاید و همچنان فریم ریت مناسبی داشته باشد تا موجب راه‌اندازی روان و خوب آن شود.

ما امیدواریم بتوانیم در این مقاله به شما کمک کنیم تا تعادلی میان یک گرافیک عالی و راه‌اندازی روان و مناسب بازی به همراه فریم ریت بالا، ایجاد کنید.

شما همچنین باید به این نکته توجه کنید که برای راه‌اندازی بهتر بازی پابجی، می‌توانید کامپیوتر خودتان را بهینه کنید و نه فقط بازی پابجی را. پس برای دست‌یابی به بهترین عملکرد در بازی بعدی‌تان با پابجی، بهینه‌سازی تنظیمات کامپیوتر شخصی‌تان را در نظر بگیرید، روی تنظیمات بازی پابجی کار کنید و در آخر، از برنامه‌های خاصی برای تقویت اجرای پابجی روی PC  استفاده کنید.

هشدار: این راهنما به شما کمک می‌کند تا اجرای بهتری از پابجی را تجربه کنید اما ما نمی‌توانیم تضمین کنیم که این راهکارها همیشه عملی باشند. بعضی تنظیمات ممکن است کمک کنند که بازی روان‌تر شود و بعضی دیگر نه. پس شما نیاز دارید تا همه‌ی آن‌ها را امتحان کنید و ببینید چطور کار می‌کنند.

ما پیشنهاد می‌دهیم که یک نوع از تنظیمات را فعال و بازی را امتحان کنید، بعد به سراغ پردازش تنظیمات و اصلاحات بعدی، بروید.

یکی از بهترین روش‌ها برای این‌که امکانات درون بازی پابجی را افزایش دهید و از بسیاری از محدودیت‌ها خلاص شوید، خرید یوسی برای پابجی است. در game30t، به شما کمک می‌کنیم تا به سریع‌ترین روش این خرید را انجام دهید.

بهینه کردن کامپیوتر برای تقویت اجرای پابجی

PC  و تنظیمات کارت گرافیکی

باید بپذیریم که اگر یک کامپیوتر با تجهیزات فوق‌العاده برای بازی داشته باشید که حتماً خیلی قیمت بالایی دارد، راه‌اندازی پابجی با یک فریم ریت بالا کار خیلی آسانی است اما تعداد کمی از ما چنین امکاناتی داریم. حتی بسیاری از استریمرهای حرفه‌ای، کامپیوترهایی دارند که رتبه‌ی آن‌ها مقداری بالاتر از میان‌رده‌هاست و در طول زمان برای خودشان دستگاه‌های بهتری فراهم می‌کنند.

اجازه بدهید به چیزهایی بپردازیم که باید قبل از راه‌اندازه پابجی انجام دهید تا به یک چیکن دینر دیگر برسید.

همه‌ی برنامه‌های دیگر را ببندید

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از شروع پابجی، کامپیوترتان را ری‌استارت کنید. این کار باعث می‌شود که دستگاهتان استراحتی را تجربه کند که واقعاً به آن نیاز دارد، برنامه‌های غیرضروری را کنار بگذارد و با یک حالت تروتمیز شروع به کار کند. مطمئن شوید که هیچ برنامه‌ای مثل Dropbox و OneDrive و…که ممکن است مشغول دانلود و آپلود باشند، در پس‌زمینه فعال نباشند.

اپلیکیشن‌هایی را که در پس‌زمینه فعال هستند، چک کنید (سریع‌ترین روش برای این کار فشار دادن هم‌زمان CTRL+ Shift + ESC است) و آن‌هایی را که منابع غیرضروری زیادی را مصرف می‌کنند، ببندید. همچنین مطمئن شوید که مرورگرها، مخصوصاً گوگل‌کروم غیرفعال هستند. کروم حافظه‌ی زیادی را اشغال می‌کند. اگر به هر دلیلی به آن نیاز دارید، به قسمت تنظیماتش بروید و شتاب‌دهنده‌ی سخت‌افزاری (Use Hardware Acceleration when available) را در حالت غیرفعال قرار دهید. این کار باعث کاهش از دست رفتن منابع می‌شود.

کارت گرافیک Nvidia برای پابجی

پیشنهادهای تنظیماتی زیادی برای کسانی که صاحب کارت گرافیکی Nvidia هستند وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را در reddit  یا انجمن‌های پابجی پیدا کنید. پیشنهادهایی شبیه به مواردی که در ادامه می‌آیند:

  • کنترل پنل NVIDIA را باز کنید و روی تنظیمات Manage 3D کلیک کنید.
  • تنظیمات بازی را باز کنید و TslGame را در منوی drop-down، پیدا کنید. اگر آن را نمی‌بینید، روی add کلیک کنید و بین برنامه‌هایی که به‌تازگی مورداستفاده قرار گرفته‌اند، بگردید تا TslGame را پیدا کنید (دارای آیکونی در پابجی است).
  • Maximum pre-rendered frames (حداکثر فریم‌های آماده شده) باید به‌صورت پیش‌فرض در حالت (۱) باشند
  • نمایشگر رایانه (Monitor Technology) را در حالت G-SYNC قرار دهید ( اگر این گزینه را در فهرستتان دارید، این کار از به‌هم‌خوردگی تصاویر صفحه‌نمایش جلوگیری می‌کند).
  • Power Management Mode را در حالت Prefer maximum performance، یعنی حداکثر performance  قرار دهید.
  • ریت Preferred Refresh را در حالت حداکثری قرار دهید.
  • Threaded optimization را در منوی drop-down، روشن کنید.
  • و در آخر همگام‌سازی عمودی (Vertical Sync) را غیرفعال کنید.
  • حالا روی apply  کلیک کنید و به کامپیوترتان اجازه بدهید که برای دقایقی تنظیمات جدید را هضم کند. ممکن است بخواهید بعد از راه‌اندازی پابجی، این تنظیمات را امتحان کنید و راهنماهای مشابهی را در مورد بهینه‌سازی، از حرفه‌ای‌های بازی CS:GO، دریافت کنید اما می‌توان گفت که همین تنظیمات برای شروع کار خوب است.

اهمیت کارت گرافیکی برای اجرای بهتر پابجی

تنظیمات گرافیکی بازی پابجی

قدم بعدی که قدم خیلی مهمی هم هست، تعریف بهترین تنظیمات گرافیکی داخل بازی برای پابجی است.

نکته‌ی مهم: به یاد داشته باشید که در صورتی که به‌صورت تصادفی و اتفاقی، همه‌چیز را در رده‌ی پایین قرار دهید، بهترین تجربه را از پابجی نخواهید داشت. درواقع در این حالت بعضی پردازش‌ها خیلی ناکارآمدتر از حالتی خواهند بود که آن‌ها را در رده‌ی خیلی بالا قرار دهید. همچنین از آنجایی که این بازی هر روز بهینه می‌شود، بعضی از تنظیمات ممکن است در زمانی که این مقاله را مطالعه می‌کنید، تأثیر بیشتر یا کمتری داشته باشند.

شما باید از رزولوشن 1920×1080 (1080p) برای نمایش استفاده کنید چون حالت 4k با این‌که در بازی ساپورت می‌شود، اغلب حتی در بهترین دستگاه‌ها، حالت درهم‌شکسته‌ای دارد. وقتی در حال بازی هستید گزینه‌ی Inventory Character render را غیرفعال کنید چون این کار به چگونگی نمایش تصاویر کمک زیادی می‌کند.

تنظیمات گرافیکی با کیفیت بالا (High) در برابر تنظیمات گرافیکی با کیفیت فوق‌العاده (Ultra)

فقط در صورتی ممکن است تفاوت میان این دو نوع از تنظیمات را بفهمید که از نظر بینایی وسواس داشته باشید یا ادراک بینایی‌تان فوق‌العاده باشد و در ضمن تنظیمات Ultra  ممکن است به راحتی به دستگاهتان آسیب برساند. به نظر می‌رسد در صورتی که شکل نمایش تصویر به‌هم‌ریخته شود، باید حتماً برای تنظیمات مهم، high  را برای کامپیوترتان انتخاب کنید.

بار دیگر این نکته را تکرار می‌کنیم که همه‌ی تنظیمات برای کامپیوتر شما مناسب نیستند و گاهی ممکن است بخواهید برخلاف آنچه در راهنماها گفته می‌شود، تنظیمات را بالاتر یا پایین‌تر ببرید. این کاملاً بستگی به این اصل دارد که بازی روی دستگاه شما چطور و با چه کیفیتی اجرا می‌شود.

فضای بازی پابجی موبایل

Anti-Aliasing

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که این نوع از تنظیمات را در حالت خیلی پایینی قرار دهند. این حالت را امتحان کنید و در صورتی که خط‌ها و مرزهای دندانه‌دار تصاویر، به بازی شما صدمه زد، آن را بالا ببرید. من شخصاً این نوع تنظیم را در حالت high  یا Ultra قرار می‌دهم اما ممکن است شما با دیدن تأثیر گزینه‌های مختلف، تصمیم دیگری بگیرید.

Post-processing

توافق عمومی این است که این تنظیم را در حالت خیلی پایین (very low) قرار دهید و هرگز آن را تغییر ندهید.

Shadows

احتمالاً بهترین حالت این است که این تنظیم را در وضعیت medium قرار دهید چون حالت‌های پایین‌تر ممکن است سایه‌ها را نامرئی کنند و باعث شوند که نتوانید فرد روی داربست بالای سرتان را ببینید و از سوی دیگر تنظیمات بالاتر، منابع بازی را نابود می‌کنند.

Foliage

این تنظیم جزئیات چمن‌ها و بوته‌ها را تغییر می‌دهد. یک نکته‌ی خنده‌دار این است که در گذشته، یک گیمر می‌توانست تنظیمات Foliage را در حالت very low قرار دهد و بازیکن‌هایی را که روی زمین دراز کشیده‌اند این‌طور ببیند که توسط چمن‌ها کاور شده‌اند. این مشکل بالاخره حل شد. شما می‌توانید این نوع تنظیم را در حالت medium قرار دهید و مشکلی برای نمایش تصاویر پیش نیاید اما در حال حاضر هیچ سودی در حالت very low وجود ندارد.

Textures

حالت بالاتر در این تنظیم، می‌تواند چگونگی نمایش سطوح را ارتقا ببخشد اما باعث کاهش فریم ریت شما شود. بهتر است آن را در حالت medium  قرار دهید چون حالت پایین‌تر تأثیر خیلی زیادی روی جذابیت بازی دارد.

تنظیمات گرافیکی کامپیوتر و تأثیر آن بر اجرا و عملکرد پابجی

Effects

تماشای انفجارها و شعله‌های ناشی از حمله‌هایی که می‌کنید هیجان‌انگیز است اما از آنجایی که ممکن است وسط جنگ و درگیری و انفجار، فریم ریت سقوط کند، بهتر است که این تنظیمات را همیشه در حالت medium قرار دهید.

Motion Blur

این نوع تنظیم می‌تواند وقتی که دوربین را حرکت می‌دهید تا حالی از سرعت را ایجاد کنید، یک نوع تاری را به وجود بیاورد. پس غیرفعالش کنید.

V-Sync

بهتر است این تنظیم را هم غیرفعال کنید، مگر این‌که صفحه‌ی نمایش کاملاً به هم بریزد.

Screen Scale

حالت پیش‌فرض این تنظیم ۱۰۰ است و اگر آن را افزایش دهید بازی در رزولوشن بالاتری رِندِر می‌شود و بعد با سایز واقعی نمایش تطبیق پیدا می‌کند. این تنظیم، تجربه‌ی بصری بهتری را برای‌تان فراهم می‌کند اما اغلب اوقات به فریم ریت صدمه می‌زند و پیشنهاد ما این است که آن را روی ۱۰۰ قرار دهید.

لحظه‌ای از بازی پابجی با کیفیت بالای اجرا

برنامه‌هایی برای تقویت اجرا

برنامه‌هایی وجود دارند که کمک می‌کنند تا به‌طورکلی وضعیت اجرا از جمله اجرای پابجی، در کامپیوتر شما ارتقا پیدا کند. به‌عنوان مثال، می‌توانید برنامه‌ی CCleaner را که رایگان هم هست، دانلود کنید و به‌وسیله‌ی آن رجیستری را تمیز کنید و سرعت کامپیوتر را بالا ببرید. از آنجایی که این برنامه به‌طورکلی برای کامپیوتر شما مفید است، من آن را پیشنهاد می‌کنم.

CPU cores  (Maximize FPS) برنامه‌ای غیررایگان است که فقط یک هدف دارد: خالی کردن همه‌ی منابع احتمالی و اختصاص دادن آن‌ها به بازی‌ای که شما راه‌اندازی کرده‌اید. این برنامه تمام برنامه‌هایی را که حضوری غیرضروری در پس‌زمینه دارند محدود می‌کند تا تجربه‌ی بهتری در بازی داشته باشیم. آن را نصب و بازی موردنظرتان را اضافه کنید. به وسیله‌ی آن من توانستم ۱۰ تا ۲۰ FPS اضافی در پابجی به دست بیاورم.

اگر به دنبال برنامه‌ای رایگان هستید تا بازی پابجی را ارتقا دهید، شاید بهتر باشد که به Razer Cortex Booster، شانسی بدهید. این برنامه دقیقاً مثل CPU Cores، کمکی فراتر از بهبود عملکرد پابجی به شما می‌کند و کامپیوتر شما را ساپورت می‌کند تا بتواند راحت‌تر از پس بازی بربیاید.

پابجی بهبودهای زیادی ایجاد کرده است و به این کار ادامه خواهد داد. بعضی تغییراتی که در بازی ایجاد شده‌اند، کمک زیادی به این بهبود کرده‌اند؛ تغییراتی مثل پایگاه‌ها و جایگاه‌هایی که تعدادشان به‌شکل پراکنده‌ای زیاد می‌شود و در بسته و رها شده‌ی هواپیما در ابتدای بازی ( این تغییر آن‌قدر مهم است که فریم ریت من را از 40 FPS به 140 FPS رساند).

اما هنوز کارهای زیادی هست که خود گیمرها باید انجام دهند. ما تلاش می‌کنیم تا این راهنمای «چطور PUBG را بهتر راه‌اندازی کنیم» به‌روز بماند تا شما هم از شکار چیکن دینر بیشتر لذت ببرید.

شما می‌توانید با خرید uc بازی پابجی ، از امکانات ویژه‌ای درون بازی استفاده کنید و از عدم محدودیت لذت ببرید. هیچ نگران روش خرید یوسی نباشید. ما به شما کمک می‌کنیم.

بازگشت به لیست
0 0 رای ها
امتیاز
guest
امتیاز
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها