اخبار بازی ها, تکنولوژی

معرفی گران‌ترین آیتم‌های فروخته شده در بازی‌های ویدیویی

معرفی گران‌ترین آیتم‌های فروخته شده در بازی‌های ویدیویی

گران‌ترین آیتم‌های فروخته شده در بازی‌های ویدیویی را بشناسیم.

اگر تا به حال بازی MMORPG یا بازی‌های ویدیویی مشابه آن را انجام داشته باشید حتما می‌دانید که بعضی افراد با به دست آوردن یک آیتم و حتی منطقه یا مکانی که باید داشته باشند، تا بازی را به جلو پیش ببرند بسیار هیجان‌زده می‌شوند. اما شاید ندانید که بسیاری از افراد و به خصوص گیمرها مبالغی زیاد و نجومی از ارز دنیای واقعی را برای خرید این آیتم‌های دیجیتالی هزینه می‌کنند!

علاوه براین، حتما فکر می‌کنید اگر کسی 19.95 دلار را برای بازی بپردازد که قبلا آن را به صورت رایگان با گوشی خود بازی کرده حماقت کرده است. اما واقعیت چیز دیگری است و این نوع هزینه‌ها معاملاتی خرد در دنیای بازی‌های آنلاین و بازی های ویدیویی به حساب می‌آیند و ما قرار نیست درباره آن‌ها صحبت کنیم بلکه در این مقاله می‌خواهیم به آیتم‌هایی که تنها در دنیای بازی‌های آنلاین وجود دارند و مردم برای آن‌ها مبالغ هنگفتی پرداخت کرده‌اند بپردازیم. با گیم سیتی همراه باشید.

سفینه فضایی روننت
بازی: EVE Online
قیمت: 9000 دلارمعرفی گران‌ترین آیتم‌های فروخته شده در بازی‌های ویدیویی

داستان خرید این آیتم، پایانی نسبتا غم‌انگیز دارد. یک گیمر با خود فکر کرد که خرید یک سفینه فضایی ویژه در بازی EVE Online بهترین کار ممکن خواهد بود. این بازی ارز خاصی دارد که Interstellar Kredits نامیده می‌شود اما این ارز در دنیای واقعی قابلیت تبدیل به دلار دارد بنابراین وقتی شخصی 309 میلیارد ISK صرف خرید Revenant Supercarrier می‌کند در واقع چیزی حدود 9000 دلار هزینه کرده است. این مقدار پول مبلغ کمی نیست به خصوص اگر خرید آن پایان خوشی نداشته نباشد!

در سال 2007، گیمری که پول خود را برای خرید بزرگترین و قوی‌ترین سفینه فضایی در این بازی پس‌انداز کرده بود، در نهایت همه پول خود را به دلیل یک حمله غافلگیرانه از دست داد. درست حدس زدید، سفینه از بین رفت و دیگر بازیابی نشد! همه این اتفاقات به دلیل حضور یک جاسوس در گروه آنلاین وی اتفاق افتاد. آن‌ها با برنامه‌ریزی قبلی،‌ دسته‌ای از کشتی‌های جنگی و سفینه‌های فضایی را با هم متحد کرده و به سمت خطرناک‌ترین جایزه بازی هدایت کردند و در نهایت آن را از بین برده بودند.

زئوزو
بازی‌های ویدیویی : دنیای وارکرفت
قیمت: 10000 دلارمعرفی گران‌ترین آیتم‌های فروخته شده در بازی‌های ویدیویی

برخی مردم آیتم‌های بازی مثل کشتی و سلاح می‌خرند در حالی که برخی دیگر پول خود را صرف حرید شخصیت‌های بازی می‌کنند. زئوزو نام یکی از شخصیت‌های بدذات لول 70 از نژاد نایت الف در بازی دنیای وارکرفت بود که یک گیمر به نام شاکس در دسامبر سال 2007 آن را به قیمت 10000 دلار خرید.

در ظاهر این معامله ساده به نظر می‌رسید. یک بازیکن پس از خرید آن، باید شخصیت آن را شکل دهد و آن را به سطحی برساند که خریدارانی برای آن پیدا شود. برای این کار دست کم 600 ساعت وقت باید صرف کرد. اما کمپانی بلیزارد اینترتینمنت که سازنده بازی آنلاین MMORPG هست دید متفاوتی نسبت به این معامله داشت. ظاهراً این فروش بدون هیچ مشکلی انجام شده بود اما کمپانی بلیزارد کمی بعد وارد میدان شد و شخصیت را ظرف چند روز از سرورهای خود بن کرد.

درسی که از این معامله می‌توان گرفت این است که همیشه قبل از خرید چیزی از گیمری دیگر در دنیای آنلاین، باید توافقنامه کاربر را کامل بخوانید. اکثر ما این مورد را نادیده می‌گیریم و فورا و بدون مطالعه تیک “Agree” را می‌زنیم. بیشتر شرکت‌ها به شما اجازه نمی‌دهند از این طریق از بازی‌ آن‌ها درآمدزایی کنید.

گرز Echoing Fury Mace
بازی: دیابلو 3
قیمت: 14000دلارمعرفی گران‌ترین آیتم‌های فروخته شده در بازی‌های ویدیویی

هنگامی که برای اولین بار، بازی دیابلو 3 (یکی دیگر از بازی‌های بلیزارد) منتشر شد یک بازار هم به آن اضافه شد که گیمرها در آنجا می‌توانستند آیتم‌هایی برای فروش بگذارند و در ازای آن ارز واقعی دریافت کنند. در حال حاضر این بازار منحل شده اما زمانی که در دسترس گیمرها قرار داشت، گیمرها از این مزیت سود بردند و برخی نیز به لطف علاقه شدید خود به انجام بازی، طی کردن سریع مراحل و پیدا کردن آیتم‌های کمیاب، هر ماه هزاران دلار درآمد کسب می‌کردند. یکی از این دست آیتم‌ها، گرز Mace Mech Echoing Fury بود که به صورت آنلاین و با قیمت 14 هزار دلار فروخته شد! اکنون که این بازار حذف شده و مردم هنوز هم بازی دیابلو 3 را انجام می‌دهند، سلاح مذکور دیگر هیچ ارزش دلاری ندارد اما در زمان فروش آن در این بازار، گران‌ترین آیتم موجود در بازی بود.

شمشیر
بازی: Age of Wulin
قیمت: 16000دلارمعرفی گران‌ترین آیتم‌های فروخته شده در بازی‌های ویدیویی

این آیتم قبل از اینکه در بازی منتشر شود خریداری شد. در دسامبر سال 2011، مردی شمشیر ویژه‌ای که قرار بود در بازی Age of Wulin استفاده شود را در یک مزایده برای مراحل آزمایشی بازی برنده شد اما این شمشیر تا بهار سال بعد در بازی وجود نداشت. با این وجود، به نشان برنده شدن در مزایده به او یک پلاک اعطا شد که دست کم می‌توانست از آن استفاده کند تا حسادت دوستانش را برانگیزد. با توجه به اینکه وی 16000 دلار برای خرید اسلحه‌ای که در مزایده به حراج گذاشته شد خرج کرد به نظر می‌رسد که این پلاک حداقل چیزی است که می‌توانست دریافت کند!

بازی Age Of Wulin که در چین توسعه یافته یک نوع بازی MMORPG است که از آموزه‌های ووشیا از سلسله مینگ چین الهام می‌گیرد. بازیکنان ماجراجویی‌ها و هنرهای رزمی را انجام می‌دهند و از شمشیر و سایر سلاح های مختلف برای پیشروی در بازی و رفتن به مراحل بعدی استفاده می‌کنندد. محبوبیت این بازی در چین بسیار بیشتر از اروپا و آمریکای شمالی است، به همین دلیل بسیاری از گیمرها چیزی درباره‌ی این بازی نشنیده‌اند.

اسکین آفنسیو گلوبال
بازی: کانتر استرایک
قیمت: 30000 دلارمعرفی گران‌ترین آیتم‌های فروخته شده در بازی‌های ویدیویی

وقتی صحبت از گران‌ترین آیتم‌های بازی‌های ویدیویی به میان می‌آید، همگی آن‌ها با هدفی خاص خریداری می‌شوند. مناطق و مکان‌های موجود در بازی‌های آنلاین به دلیل سودی که در آینده خواهند داشت خریده می‌‌شوند و آیتم‌هایی مانند سلاح و کشتی ارزش خاص خود را در بازی دارند. اما آیتم‌هایی مانند اسکین وجود دارند که بدیهی است از نظر گیم‌پلی بازی هیچ کارکرد خاصی ندارند و تنها ظاهر شخصیت یا سلاح‌ها را تغییر می‌دهند. به همین خاطر اگر افراد اسکینی را ببینند که واقعاً دوست دارند شاید حاضر باشند دو سه دلار برای آن هزینه کنند نه بیشتر، اما یکی از بازیکنان کانتر استرایک حاضر شده 30000 دلار (به شکل بیت‌کوین) برای خرید اسکین چاقو خرج کند.

قاصد Ethereal Flames Wardog
بازی: DOTA 2
قیمت: 38000 دلارمعرفی گران‌ترین آیتم‌های فروخته شده در بازی‌های ویدیویی

اکثر افراد هرچقدر هم که پولدار باشند به هیچ عنوان حاضر نیستند 38000 دلار برای خرید آیتم‌های بازی‌های ویدئویی هزینه کنند اما همیشه افرادی عجیب پیدا می‌شوند که بی‌محابا پول خود را خرج کنند و برای خرید حتی یک آیتم بازی وسوسه ‌شوند. برای مثال، چند سال پیش فردی حاضر شد که این مبلغ را صرف خرید یک آیتم کند. اکثر آیتم‌های گران‌قیمت در بازی‌های ویدیویی به MMORPG ها تعلق دارند، اما داستان این آیتم کمیاب فرق می‌کند و در بازی دوتا 2 (DOTA 2) که در سبک MOBA می‌باشد، فروخته شده است. در  بازی دوتا 2، بازیکنان می‌توانند از قاصدها استفاده کنند. قاصدها آیتم‌هایی هستند که می‌توانند وسایل را از تیم شما به پایگاه و همچنین از پایگاه به تیم منتقل کنند. مطمئناً این آیتم‌ها مهم هستند اما نه آنقدر که هزینه صرف‌شده برای آن را توجیه کند. اما یک گیمر تقریباً چهل هزار دلار پول را برای خرید نادرترین قاصد (War Dog) بازی هزینه کرد.

شاید از خود بپرسید که چرا یک قاصد باید اینقدر قیمت داشته باشد. فروشنده توضیح می‌دهد که این آیتم از ترکیبی نادر از محبوب‌ترین قاصدهای بازی با رنگ و افکت خاص تشکیل شده است. ظاهراً فقط 5 آیتم یا به عبارتی دیگر قاصد مشابه آن وجود دارد؛ بنابراین اگر شما از گیمرهای این بازی هستید و یکی از این قاصدها را دارید ممکن است بخواهید آن را بفروشید. هرچند گفته می‌شود که این روزها این قاصدها فقط حدود 4000 دلار قیمت دارند.

امتیاز دهید
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیاز
guest
امتیاز
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها