اخبار بازی ها

راهنمای شروع بازی پابجی برای مبتدیان

راهنمای بازی پابجی موبایل برای شروع موفقیت‌آمیز بازیکنان مبتدی

اگر در برابر فشار رسانه و اطرافیان تسلیم شده‌اید و قصد دارید که وارد بازی پابجی موبایل شوید، این راهنما که مخصوص بازیکنان مبتدی است باید اولین اسلحه در میان مهمات جنگی‌تان باشد. راهنمایی که می‌تواند حکم بلیطی را داشته باشد که با استفاده از آن خیلی راحت چیکن دینر (Chicken dinner)  را به دست آورید.

یک باور عمومی وجود دارد که در بازی پابجی موبایل، استعدادها مهم‌تر از استراتژی‌ها و تاکتیک‌ها هستند و به همین دلیل افراد کمی به‌دنبال استراتژی‌ها و تاکتیک‌های این بازی می‌گردند. این باور فقط در مورد بازیکن‌های خیلی حرفه‌ای صدق می‌کند؛ کسانی که چند سالی است مشغول به این بازی‌اند.

ما بازیکن‌های عادی برای پیروز شدن در بازی‌های بتل رویال (Battle Royale)  نیازمند توجه به به تاکتیک‌ها هستیم.

(شما هم از طرفداران بازی پرهیجان پابجی موبایل هستید؟ نگران خرید یوسی نباشید. ما در مجموعه‌ی game30t، با قیمتی مناسب و سرعتی بالا، امکانات خرید این واحد پولی را در اختیارتان قرار می‌دهیم.)

آگاهی موقعیتی (تاکتیکی)

هم در فضاهای نظامی و هم در بسیاری از بازی‌ها و ورزش‌ها، «آگاهی موقعیتی» که به آن آگاهی «تاکتیکی» هم می‌گویند، کلیدی برای پیروزی است. این اصل به این معنی است که بازیکن باید همیشه از آنچه در اطرافش می‌گذرد باخبر باشد؛ چیزهایی مثل کاوِرهای احتمالی، راه‌های خطرناک و مسیری که به احتمال خیلی زیاد دشمن از آن استفاده می‌کند.

اولین چیزی که باید در بازی پابجی از آن آگاه باشید، مسیر پرواز هواپیما است. بهترین روش برای این آگاهی این است که توجه کنید هواپیما از کجای نقشه بلند می‌شود و بعد محاسبه کنید که کجا فرود خواهد آمد. وقتی فرود می‌آیید و اولین دایره تشکیل می‌شود، می‌توانید حدس درستی از موقعیت و مکان اکثر بازیکنان داشته باشید چون با توجه به خط پرواز تحلیل کرده‌اید که امکان دارد کجا پریده باشند پایین و از کدام مسیر به‌سمت دایره‌ای که به تازگی تشکیل شده است، خواهند رفت.

سکونت‌گاه‌ها و محوطه‌های بسیاری در سرتاسر نقشه وجود دارند پس با توجه به آن‌ها آگاه شوید که بازیکنان از چه مسیرهایی استفاده خواهند کرد. نقاط مسدودی هم هستند که می‌توانند کمین‌گاه‌های خیلی خوبی باشند، اما فقط در صورتی که در مسیری به سمت دایره‌هایی که جمعیتشان در حال کاهش است، قرار گرفته باشند.

 هیچ‌کس کمپ کردن و مخفی شدن را دوست ندارد، اما وقتی دشمن به سکونت‌گاهی برسد که همه‌ی درهایش باز هستند و کسی در معرض دید نیست، طبیعی است که به مسیرش ادامه می‌دهد و تصور می‌کند که همه آنجا را ترک کرده‌اند.

اگر در زد و خورد و درگیری با دشمن در محیط‌های باز استعداد زیادی ندارید، این روش مناسبی است تا با استفاده از آن افراد بیشتری را از بین ببرید.

حواست به پشت سرت باشد

مطمئن باشید که هیچ‌کس نمی‌تواند تعقیبتان کند یا حتی شانسی برای این کار داشته باشد. وقتی یک دایره شکل می‌گیرد، اکثر بازیکنان به سمت مرکز دایره خواهند رفت و خط مستقیم «کمک» را دنبال خواهند کرد که روی نقشه‌ی کوچک مشخص است.

شما به طرف مرز نقشه بروید. مطمئن شوید در جایی امن قرار گرفته‌اید و بعد به جهتی که از آن آمده‌اید پشت کنید (درواقع به سمتی که دایره تشکیل شد و حالا جمعیت آن در حال کاهش است).

اگر صبور باشید، می‌توانید  به کسانی که دیر رسیده‌اند و در حال تلاش برای فرار از دیوار آبی هستند، حمله کنید. در این صورت همه چیز بر وقف مرداتان است و می‌توانید بدون دردسر دشمن را نابود کنید. البته مسلم است که اگر مدت زیادی در مرز دایره بمانید، این احتمال وجود دارد که که دایره‌ی درونی بعدی رشد کند و مجبور شوید که مسیر زیادی را فرار کنید تا به جای امنی برسید. اما خوب این هم قسمتی از بازی است.

بر لبه‌ی دایره تسلط داشته باش

بازی به فینال نزدیک می‌شود و دایره‌ی درونی بعدی تشکیل شده است. امن‌ترین و تأثیرگذارترین استراتژی این است که کاملاً از مرز و لبه‌ی دایره به مسیرتان ادامه بدهید. این استراتژی به چه معنی است؟ منظور این است که به نقشه نگاه کنید و ببینید که خط آبی کجا نزدیک‌ترین حالت را به خط سفید دایره‌ی جدید دارد.

دیوار در آن نقطه به نازک‌ترین حالت خودش می‌رسد و اگر در طول دایره که جمعیتش رو به کاهش است، به‌سرعت به سمت راست یا چپ بروید، می‌توانید از کنار به دشمنانی حمله کنید که بیشترشان در حال حرکت به‌سمت مرکز دایره‌ی جدید هستند.

افراد معمولاً با عجله به‌سمت مرکز دایره فرار می‌کنند و نابود می‌شوند. وقتی در مرکز قرار می‌گیرید، این احتمال وجود دارد که از هر سمتی به شما حمله شود.

زمانی که بر روی مرز دایره حرکت کنید و تلاش کنید که کنار دیوار باشید، می‌توانید به حریفان حمله کنید و مراقب پشت سرتان باشید.

دست‌ به اسلحه نباش

تیراندازی موقعیت شما را فاش می‌کند و علاوه بر کسی که قصد حمله به او را دارید، دیگران را هم از جایگاه‌تان باخبر می‌کند. بارها پیش آمده که دیده‌ام دوستانم در محوطه‌ای به سمت کسی اسلحه کشیده و اورا کشته‌اند و البته همه‌ی اعضای تیمش را باخبر کرده‌اند.

 آن شخص ممکن است خیلی زود احیا شود و در عوض ما جایی قرار بگیریم که فقط دویست متر دورتر از خانه‌هایی است که هیچ کنترلی روی آن‌ها نداریم و پر از دشمن هستند. به جای این کار بهتر است توجه‌ها را به خودمان جلب نکنیم، به دشمنان اجازه بدهیم که خانه‌ها را ترک کنند و در فضای باز وقتی که هیچ شانسی ندارند آن‌ها را مورد حمله قرار دهیم.

اگر تنها بازی می‌کنید هم بهتر است به هر دشمنی که می‌بینید شلیک نکنید. مخصوصاً در حالتی که با شخص دیگری درگیر است. به جایش صبر کنید و ببینید که چه کسی زنده می‌ماند.

شاید فرد مسلح بعدی احیا شود یا برنده‌ی یک دوئل مشغول دزدیدن تجهیزات بازنده شود.

گاهی بهتر است کسی را جلوتر از خودمان بفرستیم تا به‌نوعی شبیه به پیشمرگ‌ها در زمان‌های گذشته عمل کند تا ما از خطرهای احتمالی آگاه شویم.

 

انتخاب اسلحه

در مراحل اولیه‌ی بازی پابجی، صداخفه‌کن وجود داشت و بازیکنان از این موضوع عصبانی بودند چون برای حدس زدن در مورد اینکه شلیک از کدام سمت است، عذاب زیادی می‌کشیدند. این وضعیت به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای تغییر کرده است و حالا حتی در صورتی که ازSuppressor  (صدا خفه کن) هم استفاده شود، اکثر بازیکنان می‌توانند بفهمند که یک شلیک از کدام جهت می‌آید و چه مسافتی را طی می‌کند.

درواقع روز‌به‌روز تعداد بازیکنانی که compensator (وسیله‌ای برای کاهش لگد یا پرش اسلحه) را به صداخفه‌کن ترجیح می‌دهند بیشتر می‌شود. حتی در مراحل آخر بازی. هر کاری که می‌کنید حواستان به این باشد که وقتی زمان مناسب فرا رسیده است، به این دلیل که صداخفه‌کن ندارید، برای شلیک کردن تعلل نکنید.

در آغاز بازی، مخصوصاً وقتی که در مناطق روستایی قرار دارید، از SMG  یا شات‌گان برای عملیات در خانه‌ها استفاده خواهید کرد. این اسلحه بعداً جای خودش را به یک اسلحه‌ی دوربرد خواهد داد؛ ترجیحاً چیزی مثل یک اسلحه‌ی تک‌تیراندار کاملاً مجهز با دوربین x8. اما زمانی که به پایان بازی نزدیک می‌شوید، این دوربین ممکن است فراتر از نیاز شما باشد و ممکن است به سراغ دوربین x4 بروید.

اگر این امکان برای‌تان وجود دارد، همیشه یکی از اسلحه‌های دارای دوربین x4 را در کوله‌پشتی‌تان داشته باشید. در فینال، ترکیب یک تفنگ تهاجمیِ دارای رد دات با تک‌تیراندازی دارای دوربین x4، بهترین ترکیب است.

وسایل نقلیه‌ی پابجی

در نقشه‌ی بزرگ‌تر Miramar حتماً باید وسایل نقلیه داشته باشید. از آن‌ها استفاده کنید، مستقیم به سمت دایره‌‌های درونی بروید و نگران صدایی که تولید می‌کنید نباشید.

موتور و ماشین باگی سرعت خیلی بالایی دارند اما بیشتر از ماشین UAZ  و پیکاپ، شما را در معرض آتش دشمن قرار می‌دهند. یک کیفیت ویژه‌ی پیکاپ این است که می‌تواند به‌عنوان کاور خیلی خوبی مورد استفاده قرار بگیرد.

اگر با این ماشین به مخفی‌گاهی داخل شدید و احساس کردید که نمی‌توانید فرار کنید، سمت راست ماشین را به طرف دشمن بکوبید، بعد از ماشین بپرید بیرون و از آن به‌عنوان یک کاور استفاده کنید.

اگر آتش دشمن به ماشین‌تان صدمه‌ی زیادی وارد کرد و احتمال انفجار آن را بالا برد، به مسیر مستقیمی که به دشمن می‌رسد برگردید و تا زمانی که به مسافت امنی حدود ۱۰ تا ۱۵ متر برسید، ماشین را بین خودتان و او قرار دهید. به‌محض این‌که ماشین منفجر شد، برگردید و از آن به‌عنوان یک کاور استفاده کنید.

گرگ تنها به چیکن دینر می‌رسد

وقتی در مناطق شناخته‌شده‌ای مثل مدرسه، منطقه‌ی نظامی، Pecado و مکان‌هایی شبیه به این‌ها قرار می‌گیرید، میزان آدرنالین خونتان خیلی بالا می‌رود و این احتمال وجود دارد که به‌راحتی در آن‌جا کشته شوید یا اگر در یک تیم بازی می‌کنید، ممکن است یک یا چند نفر از هم‌تیمی‌های‌تان، به‌دلیل عجله‌ی دیوانه‌واری که برای پیدا کردن اسلحه دارند، نابود شوند.

بهتر است که در مناطق کمتر شناخته‌شده‌ای قرار بگیرید، تجهیزات پیدا کنید و تا جایی که ممکن است از جنگ و نزاع دور بمانید. آمار نشان می‌دهد که هر رویارویی با دشمن، در طول بازی، شانس اینکه مورد اصابت گلوله قرار بگیرید را افزایش می‌دهد.

این اصل مخصوصاً در مورد تیم‌ها صدق می‌کند.

این‌ حالت که هر چهار نفر از اعضای تیم برای جنگ نهایی زنده و مجهز باشند، خیلی بهتر از تیمی است که یک نفر یا تعداد بیشتری از اعضایش را از دست داده باشد.

سازگاری و بقا

در آخر می‌توان گفت بهترین نصیحت برای شما این است که با موقعیت‌ها سازگار شوید و بقای خودتان را حفظ کنید. هر وضعیتی را با دقت مشاهده کنید و فارغ از شرایط بهترین تصمیم را بگیرید و اقدام کنید.

وقتی اسحه ندارید یا در موقعیت تاکتیکی بدی قرار گرفته‌اید، بابت عقب‌نشینی در جنگ، احساس بدی نداشته باشید. اگر مهارت‌های‌تان برای شلیک کردن هنوز به‌حدی نرسیده است که با بازیکنان دیگر برابری کند، در گوشه‌های تاریک ساختمان‌های غارت شده قایم شوید و از جنگ در شرایطی که اسلحه‌های مناسبی ندارید، دوری کنید.

اگر نیاز است که سینه‌خیز بروید و قایم شوید، حتماً این کار را انجام بدهید. تا به امروز افرای زیادی برنده‌ی بازی شده‌اند که فقط سه، دو یا یک حریف را کشته‌اند.

در آخر این چیکن دینر است که اهمیت دارد.

در ضمن، برای خرید انواع مختلفی از ارزهای مشهور، از جمله خرید ارزان یوسی پابجی ، از گیم سیتی کمک بگیرید.

بازگشت به لیست
0 0 رای ها
امتیاز
guest
امتیاز
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها