اخبار بازی ها

پابجی موبایل یا کالاف دیوتی موبایل ؟ مسئله این است!

کدام را انتخاب کنیم؟ پابجی یا کالاف ؟

در تاریخ ۲۳ مارچ سال ۲۰۱۷، پابجی موبایل PUBG mobile وارد دنیای بازی‌ها شد، سروصدای زیادی به پا کرد و خیلی زود تبدیل شد به یکی از پنج بازی برتر موبایل که بیشتر از همه دانلود و بازی می‌شدند.  اما دو سال بعد و در تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۱۹، کالاف دیوتی موبایل Call of Duty mobile منتشر شد و این انتشار مقدمه‌ا‌ی شد برای رقابت این دو بازی موبایلی.

رقابت میان دو بازی پابجی و کالاف دیوتی موجب شده است که گیمرهای حرفه‌ای بارها از خودشان بپرسند: پابجی موبایل یا کالاف دیوتی موبایل ؟ کدام بازی بهتر است؟ کدام را باید انتخاب کنیم و بهتر است که وقتمان برای کدام صرف کنیم؟

ما در این مقاله تلاش می‌کنیم تا به شباهت‌ها و تفاوت‌های این دو بپردازیم و تصمیم بگیریم که کدام یک را انتخاب کنیم.

پابجی یا کالاف ؟ کدام تجربه‌ی بهتری است.

پابجی موبایل یا کالاف دیوتی موبایل : همه چیز بستگی دارد به گیم‌پلی

تفاوت میان گیم‌پلی این دو بازی احتمالاً بزرگ‌ترین و مهم‌ترین فاکتور برای انتخاب است. هر دو بازی دارای حالت اول‌شخص و سوم‌شخص برای بازی هستند اما هرکدام عملکرد منحصربه‌فرد خودشان را هم دارند و بسیار متفاوت هستند.

قبل از ورود به یک رقابت، کالاف دیوتی موبایل به شما این امکان را می‌دهد که یک class را با توانمندی خاص انتخاب کنید در حالی که پابجی موبایل شما را مستقیماً وارد عمل می‌کند تا غنائم را به دست بیاورید و خودتان را بدون تجهیزاتی پیش از شروع بازی، آماده کنید.

هر دو بازی دارای بنیان‌های اصلی بتل‌رویال مثل افتادن از هواپیما، انواع وسایل نقلیه و…، هستند. اما به‌نظر می‌رسد که کالاف دیوتی موبایل، علاوه بر هر آنچه که پابجی موبایل دارد، دارای امکانات بیشتری هم هست.

اگر کالاف دیوتی موبایل بازی می‌کنید، حتماً از مزایای UAVها یا پهبادها برای پیدا کردن دشمنان و نابود کردنشان با نارنجک‌های چسبنده و راکت‌ها استفاده کنید. همه‌ی این اسلحه‌ها و امکانات باعث می‌شوند که تنوع رقابت‌ها و جنگ‌ها در بازی بیشتر شود و هر جنگی به شکل خاص خودش اتفاق بی‌افتد.

این حقیقت که هیچ جنگی در کالاف دیوتی موبایل شبیه به دیگری نیست، موجب می‌شود که هیچ مبارزه‌ای خسته‌کننده نباشد.

تفاوت دیگر میان این دو بازی مربوط به سرعت است. پابجی موبایل نسبت به کالاف دیوتی سرعت خیلی پایین‌تری دارد. ممکن است بازیکنان پابجی موبایل موقع فرود با تیم‌های دیگر مواجه شوند اما اغلب این‌طور است که تا زمانی که دایره شروع به کوچک شدن نکند، هیچ اقدامی وجود نخواهد داشت.

کالاف دیوتی موبایل دارای ویژگی‌هایی است که سرعت بازی را بیشتر می‌کند. هلی‌کوپترها و آپشن‌های حرکتی بیشتر به بازیکنان این اجازه را می‌دهد که در سراسر نقشه حرکت کنند. البته این حالت باعث می‌شود که با تعداد بیشتری از دشمنان مواجه شوید. گاهی اوقات مدت زمانی که بازی‌های پابجی موبایل طول می‌کشد دوبرابر کالاف دیوتی است.

درنتیجه وقتی صحبت از گیم‌پلی می‌شود و در پاسخ به سوال پابجی یا کالاف ، می‌توان گفت که کالاف دیوتی برنده است چون آپشن‌های بیشتری برای مبارزه دارد و سرعتش بالاتر است.

یک راهکاری بسیار کاربردی برای کسب پیروزی‌های بیشتر در کالاف دیوتی موبایل ، خرید cp  کالاف است. سی پی یک پول درون برنامه است و این امکان را به بازیکن می‌دهد که بسیاری از موانع و محدودیت‌ها را از سر راه بردارد و آیتم‌هایی را برای موفقیت بیشتر در بازی، خریداری کند. سی پی  اعتباری برای دست‌یابی به تجهیزات مختلف است و ضمن این‌که می توانید با استفاده از آن تجهیزات موردنظرتان را خریداری کنید، می‌توانید آن‌ها به‌روزرسانی کنید و از قدرت بیشتری برخوردار شوید.

ما در مجموعه‌ی game30t به شما کمک می‌کنیم تا در سریع‌ترین زمان ممکن و با قیمتی مناسب خرید cp کالاف را انجام دهید.

اسکین‌های پابجی برای تصمیم‌گیری در مورد بازی پابجی موبایل یا کالاف دیوتی

اهمیت بالای شخصی‌سازی و سفارشی‌سازی

تعداد اسکین‌ها و امکان شخصی‌سازی‌ای که یک بازیکن، موقع بازی کردن پابجی موبایل در اختیار دارد، فاکتور بزرگی برای انتخاب میان پابجی و کالاف است.

اسکین‌های پابجی

در پابجی موبایل شما می‌ توانید برای اسلحه‌ها، وسایل نقلیه یا حتی چتر نجاتتان اسکین تهیه کنید تا در میان جمعیت، متمایز باشید. و این‌طور نیست که هر اسلحه یا وسیله‌ی نقلیه‌ای فقط تعداد کمی اسکین برای انتخاب داشته باشد بلکه تنوع بالایی از اسکین‌ها برای هر بازیکن وجود دارد تا از میانشان انتخاب کند.

اسکین‌های کالاف دیوتی موبایل

از سویی دیگر، کالاف دیوتی فضا را خیلی واقعی‌تر نگه می‌دارد. شما در این بازی هیچ اسکینی شبیه به اسکین‌های پابجی نمی‌بینید. به‌جایش همیشه باید شبیه به یک خائن باهوش به‌نظر برسید. همچنین می‌توانید مثل پابجی، اسکین‌هایی برای اسلحه‌ها، وسایل نقلیه یا چتر نجاتتان داشته باشید.

اگرچه اسکین‌هایی در کالاف دیوتی وجود دارند که می‌توانید از میانشان انتخاب کنید، این اسکین‌ها تنوع بالایی ندارند و به‌طورکلی سعی می‌شود که همه‌چیز تا جای ممکن ظاهری واقعی داشته باشد.

تفاوت‌های گرافیکی پابجی و کالاف دیوتی

علت اصلی تفاوت گرافیکی میان پابجی موبایل و کالاف دیوتی موبایل، انجینی است که توسط آن ساخته شده‌اند. در کالاف Unity Engine مورداستفاده قرار گرفته است و در پابجی، Unreal Engine.

Unreal Engine بیشتر به دلیل گرافیک رئالش شناخته شده است، در نتیجه پابجی حس واقعی‌تری ایجاد می‌کند.

ممکن است کالاف دیوتی موبایل به اندازه‌ی پابجی واقعی نباشد اما حس واقعی خودش را دارد و گرافیکش هم حرف زیادی برای گفتن دارد.

بالاخره کدام بازی گرافیک بهتری دارد؟ بازی پابجی یا کالاف دیوتی موبایل ؟این سوال را باید بازیکنان پاسخ بدهند. بعضی حسی واقعی را انتخاب می‌کنند درحالی‌که بعضی دیگر ترجیح می‌دهند بازی نمایی سه‌بعدی‌تر داشته باشد.

بررسی وسایل نقلیه برای پاسخ به سوال پابجی یا کالاف

تأثیرگذاری وسایل نقلیه برای انتخاب میان پابجی و کالاف دیوتی

قطعاً وقتی صحبت از وسایل نقلبه می‌شود، پابجی باید عقب بکشد. پابجی موبایل موتور، ماشین و قایق دارد اما کالاف دارای همه‌ی این‌ها و بیشتر است.

کالاف دیوتی موبایل دارای یک ماشین سنگین با یک اسلحه‌ی کوچک بالای سرش است. یا اگر می‌خواهید از زمین بلند شوید، کافی است که بپرید داخل یکی از هلی‌کوپترهای روی نقشه.

کالاف دیوتی وسایل نقلیه‌ی بیشتری برای استفاده و حرکت روی نقشه دارد پس در مقایسه‌ی پابجی یا کالاف ، بر پابجی برتری دارد.

نقشه‌ها و تنوع مکان‌ها

از نظر نقشه، کالاف دیوتی از پابجی عقب مانده است. پابجی موبایل دارای چهار نقشه است که هرکدام دارای مکان‌های متنوع صحرایی، استوایی و…هستند تا هر بار حسی جدید را در بازیکن ایجاد کنند.

از سویی دیگر کالاف دیوتی موبایل چند نقشه‌ی منحصربه‌فرد مثل Highrise، Meltdown، Rust  و…را دارد.

یکی از بهترین راهکارها برای پیشرفت در پابجی این است که برای دست‌یابی به بعضی آیتم‌ها،خریدهای درون‌برنامه‌ای انجام دهید و برای این خریدها به واحد پول یوسی نیاز دارید.

 اما اصلاً نگران روش تهیه‌ی این ارز نباشید. شما برای خرید یوسی برای پابجی موبایل ، می‌توانید از ما کمک بگیرید.

حالت‌های (mode) مختلف بازی

تا اینجای مقاله، ما روی حالت‌های مختلف بتل رویال در این دو بازی، تمرکز کرده‌ایم که در آن‌ها حدود ۱۰۰ نفر با چتر نجات روی یک جزیره فرود می‌آیند، غنائمی را به دست می‌آورند و برای حفظ بقای خودشان می‌جنگند. اما این دو بازی چیزهای خیلی بیشتری برای ارائه دارند.

گیم‌پلی اهمیت بالایی در تصمیم‌گیری برای پابجی موبایل یا کالاف دیوتی موبایل است

ویژگی Arcade در پابجی

Arcade یکی از ویژگی‌های پابجی و دارای حالتی از بازی است که به آن War می‌گویند و در این حالت صد بازیکن روی نقشه‌ی خیلی کوچک‌تری فرود می‌آیند و زمان زیادی برای به دست آوردن غنائم ندارند. War mode فقط برای بازیکنانی است که به دنبال تجربه‌ای پرسرعت و شدید هستند.

حالت بازی چند نفره در کالاف دیوتی موبایل

کالاف دیوتی برای یک بازی چند نفره، هشت حالت مختلف دارد. حالت‌هایی مثل Team Deathmatch، Free For All، Search & Destroy و…کالاف دیوتی همچنین دارای چند حالت با محدودیت‌های زمانی است. به‌علاوه همیشه رویدادهایی هم وجود دارند تا شما چیزی جدید را تجربه کنید.

بالاخره کدام را انتخاب کنیم؟ پابجی موبایل یا کالاف دیوتی موبایل ؟

وقتی که کالاف دیوتی وارد دنیای بازی‌های موبایلی شد، بسیاری از بازیکنان پابجی به سمت آن رفتند. دلیل واضحی برای این کار وجود دارد. کالاف دیوتی جدیدتر است و ویژگی‌هایی بیشتری برای جذب هوادارها دارد. چیزهایی مثل اسلحه‌ها و وسایل نقلیه که قبلاً به آن‌ها پرداختیم.

آن‌هایی به دنبال یک گیم‌پلی سریع‌تر از پابجی موبایل هستند، کالاف دیوتی برایشان جذاب‌تر است. همچنین کالاف حالت‌های بیشتری از پابجی دارد و باعث می‌شود که بازیکنان مدام به دنبال تجربه کردن آن‌ها باشند. خلاصه واضح است که پابجی موبایل به اندازه‌ی کالاف ویژگی‌ها و امکاناتی برای ارائه ندارد.

از سویی دیگر، گیم‌پلی پابجی موبایل بسیار واقعی است و بازیکنان از نظر احساسی بیشتر با آن درگیر می‌شوند چون پابجی فضایی را برای روابط اجتماعی هم فراهم کرده است.

با این‌که حالت‌های مختلف بازی در پابجی کمتر از کالاف است، این بازی توانسته است افراد بسیار زیادی را در سراسر جهان به‌عنوان طرفدار خودش حفظ کند و همین نشان می‌دهد که این بازی از گزینه‌هایی منحصربه‌فرد برخوردار است و آن‌ها را ارائه می‌دهد.

در آخر این انتخاب شماست که وقت خودتان را صرف کدام بازی کنید. در پاسخ به سوال پابجی یا کالاف باید گفت که هر دو به روش خودشان خاص هستند. هرکدام را که برای بازی کردن انتخاب می‌کنید، فقط مطمئن شوید که آدرنالین خونتان را افزایش می‌دهد و باعث ایجاد هیجان و لذت در شما می‌شود.

بازگشت به لیست
0 0 رای ها
امتیاز
guest
امتیاز
1 دیدگاه
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها