اخبار بازی ها

ترفندهای حرفه‌ای تیراندازی در پابجی موبایل PUBG mobile

ترفندهای حرفه‌ای تیراندازی در پابجی موبایل PUBG mobile

چطور در بازی پابجی موبایل به یک تیرانداز حرفه‌ای تبدیل شویم؟

بازی‌های بتل رویال از جمله PUBG mobile بدون استفاده از سلاح و تیراندازی امکان‌پذیر نیستند. به همین دلیل وقتی به‌عنوان یک بازیکن اسلحه‌های موجود در این بازی هیجان‌انگیز را بشناسید و بلد باشید که از آن‌ها استفاده کنید، قطعاً در این بازی موفق‌تر عمل خواهید کرد و حرفه‌ای‌تر خواهید شد.

سلاح‌های بازی پابجی موبایل در سطوح مختلفی قرار دارند و هر کدام قابلیت‌های خاص خودشان را دارند. شما باید آن‌ها را بشناسید و نحوه‌ی استفاده و کنترل‌شان را بلد باشید تا در این بازی پیشرفت کنید.

در این مقاله قصد داریم تا به ترفندهایی برای تیراندازی در پابجی موبایل بپردازیم که از شما یک تیرانداز حرفه‌ای می‌سازند.

این نکته را هم فراموش نکنید که یکی از بهترین روش‌ها برای تیراندازی‌های حرفه‌ای‌تر در بازی پابجی موبایل خرید uc pubg mobile است. این واحد پولی به شما کمک می‌کند تا سطح بازی را بالا ببرید، اسلحه و تجهیزات نظامی بخرید و مهماتی را تهیه کنید که برای تیراندازی‌های‌تان بسیار مفید هستند.

تیراندازی در بازی پابجی موبایل

 

انتخاب اسلحه

بنابر ادعای بسیار از حرفه‌ای‌ترین بازیکنان پابجی در سراسر جهان، ما لیستی از بهترین اسلحه‌ها را که کمک می‌کنند تا تیراندازی‌هایی حرفه‌ای را تجربه کنید، به شما ارائه می‌دهیم:

 • Tommy Gun
 • UMP9
 • MP5 K
 • SCAR L
 • M 416
 • GROZA
 • Beryl M762
 • AUG A3
 • G36C
 • Karabiner 98 Kurz
 • M24
 • AWM
 • M249
 • DP-28d

تفنگ‌های مختلفی مثل اسنایپر، اسالت رایفل و اس ام جی در این فهرست قرار دارند و بسیار خوب و کاربردی هستند. اما شما ممکن است با سایر سلاح‌های بازی، راحت‌تر باشید و بهتر مبارزه کنید. درواقع نکته‌ی مهم این است که باید تجربه کنید و بعد بهترین سلاح را برای خودتان انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید بدانید که کدام اسلحه‌ی جنگی برای استفاده مناسب است، M4، QZ یا Scar  را به‌عنوان اسلحه‌هایی در نظر بگیرید که برای دامنه‌های دور مناسب هستند و در صورتی که به دنبال اسلحه‌ای برای انفجارهای سریع در جاهای نزدیک هستید، AN94 یا Monster را انتخاب کنید.

AK-47 اسلحه‌ای قوی است و مناسب برای موقعیتی که در آن به‌آرامی هدفی دورتر را مورد اصابت قرار دهید، اما باید استفاده از یک DMR مثل یک SKS یا یک MK14 را هم برای این کار در نظر داشته باشید.

به‌طور معمول، وقتی اسلحه‌ای جنگی داشته باشید که دارای یک scope  با دامنه‌ای نزدیک به میانی است و به همراه آن از یک DMR استفاده کنید یا یک Sniper که دارای scopeای با محدوده‌های دورتر است، بهترین ترکیب را ساخته‌اید. SMGها هم گزینه‌های مناسبی هستند اما فقط در موقعیت‌های نزدیک.

از آن‌جایی که همیشه در حال حرکت هستید، بهتر است که اسلحه‌هایی با دامنه‌های دورتر داشته باشید؛ اسلحه‌هایی مثل ARها. چون این احتمال که در فضای باز مورد هدف قرار بگیرید خیلی بیشتر از این است که در ساختمان‌ها یا یک جای نزدیک گیر بی‌افتید.

هدف گیری و تیراندازی بازی پابجی موبایل

نشانه‌گیری دقیق

هیچ وقت یادتان نرود که قبل از شلیک، کلید Shift را نگه دارید. با این کار کاراکتر شما نفسش را حبس می‌کند و این حالت باعث می‌شود که نشانه‌گیری دقیق‌تری داشته باشید. البته حواستان باشد که نمی‌توانید برای همیشه نفستان را حبس نگه دارید.

پیشنهاد ما این است که از حالت‌های مختلف شلیک با توجه به موقعیتی که در آن قرار گرفته‌اید استفاده کنید. برای مثال گذاشتن سلاح روی حالت اتوماتیک وقتی کارآمد است که درگیر یک جنگ نزدیک باشید. در چنین شرایطی می‌توانید در کمترین زمان ممکن تعداد تیر بیشتری به سمت حریف خود شلیک کنید و نتیجه‌‌ی بهتری هم بگیرید. بهتر است از حالت تک تیر برای شلیک به سمت اهدافی که در فاصله‌های دور قرار دارند استفاده کنید تا لگد سلاح کمتر شود.

یاد بگیرید از کلید‌های Q و E در شرایط مختلف به نفع خود استفاده کنید. خیلی وقت‌ها فقط یک لحظه بیرون آمدن از پشت یک کاور سنگی موجب نابودی‌تان می‌شود اما می‌توان با احتیاط به سمت چپ و راست نشانه‌گیری کرد و طرف مقابل را مورد اصابت گلوله قرار داد. البته پیک کردن در پابجی نیازمند تمرین است و هر چه بیشتر از این حالت استفاده کنید، بیشتر آن را یاد می‌گیرید.

شاید با ریلود سلاح‌هایی مثل Kar98 یا M24 مشکل داشته باشید. بعد از هر شلیک با اسنایپر رایفل‌های پابجی، انیمیشن ریلود آن‌ها اجرا می‌شود و بازی به شما اجازه نمی‌دهد از که با دوبین سلاحتان ببینید که تیر شلیکه شده و به کجا اصابت کرده، اما اگر موقع شلیک، چپ کلیک را نگه دارید، انیمیشن ریلود سلاح متوقف می‌شود و می‌‌بینید که تیرتان دقیقاً به کجا خورده و می‌توانید برای شلیک‌های بعدی هم آماده شوید.

انواع اسلحه برای تیراندازی پابجی موبایل

هد شات (Headshot)

برای تیراندازی پابجی ، تلاش کنید که موقع شکار دشمن، سرش را هدف قرار بدهید. این کار نه تنها باعث نابودی او می‌شود که امتیاز کلی شما را هم در بازی بالا می‌برد. هد شات مخصوصاً در موقعیتی که از اسلحه‌های تک‌تیری مثل Kar98K، M24 یا AWM استفاده کنید، بهترین اقدام است.

لگد زدن اسلحه

لگد زدن اسلحه احتمالاً آزاردهنده‌ترین اتفاق است اما از طرفی دیگر دلیلی است برای واقعی شدن و باورپذیر بودن بازی و تیراندازی در پابجی . کنترل لگد زدن اسلحه ممکن است کمی زمان ببرد اما اگر بتوانید درک کنید که هر اسلحه‌ای چه رفتاری دارد، گلوله‌های بیشتری را به سمت هدفتان پرتاب خواهید کرد. شما می‌توانید با استفاده از لگدگیرهای مختلفی برای اسلحه‌ها و همچنین سرلوله‌ای‌هایی مثل فلش هایدر (flash hider)، کامپنسیتور (compensator) و ساپرسور (suppressor) استفاده کنید.

شلیک اتوماتیک

PUBG اين امکان را براي بازيکنان فراهم گرده است که محدود به طرح و تنظيم پيش‌فرض نباشند. فایده‌ی استفاده از تنظيمات و سفارشي‌سازي آن‌ها، بهتر شدن سبک بازي و به طور کلي، مهارت بازيکنان است. با رفتن به Settings–Controls—Customize مي‌توانيد بازي را شخصي‌سازي کنيد. حرفه‌ای‌ترین بازيکنان پابجي موبايل، هميشه يک طرح سفارشي دارند که بدون شک به دقت بيشتر موقع هدف‌گيري يا شليک و به سرعت بيشتر موقع حرکت کمک مي‌کند.

برای حرفه‌ای شدن در تیراندازی حتماً طرح سفارشی خودتان را بسازید.

تیراندازی حرفه‌ ای در پابجی موبایل

ضمایم اسلحه (Attachments)

استفاده از ضمایم اسلحه‌ها شاید مهم‌ترین نکته در تیراندازی پابجی باشد. حتماً دیده‌اید که در پابجی از ضمایم خیلی زیادی می‌توانید استفاده کنید. بسیاری از بازیکنان مبتدی اولین ضمیمه‌ای را که در یک ساختمان پیدا می‌کنند بر روی اسلحه‌ی خود نصب می‌کنند، اما برای حرفه‌ای تر شدن باید ضمیمه‌ی مناسب هر اسلحه را بشناسید.

در Attachments به‌طورکلی پنج بخش وجود دارد که بنا بر اسلحه‌ای که از آن استفاده می‌کنید شامل Sight، Muzzle، Magazine، Foregrip و Stock هستند.

جدا از این‌که به انتخاب muzzle و scope توجه می‌کنید، مراقب باشید که باقی ضمایم را هم با دقت انتخاب کنید چون حتماً بر عملکرد کلی اسلحه‌تان تأثیر می‌گذارند. به‌عنوان مثال Extended Mag تعداد خشاب اسلحه را افزایش می‌دهد و Quickdraw Extended Mag علاوه بر این کار امکانی را فراهم می‌کند تا بتوانید سریع‌تر خشاب را پر کنید.

شما می‌توانید با خرید یوسی پابجی attachmentهای متفاوتی را برای سلاح‌های خود تهیه کنید. اگر یوسی کافی ندارید هیچ نگران نباشید. ما در مجموعه‌ی game30t به شما کمک می‌کنیم تا به راحت‌ترین روش ممکن این واحد پولی را تهیه کنید.

هیپ فایر (Hip Fire)یا تیراندازی بدون نشانه

با این‌که اسکوپ‌ها (scopes) حتماً توانایی شما را برای شلیک کردن به دشمنانی در مسافت‌های دورتر، افزایش می‌دهند، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که در مبارزه‌های نزدیک، از تیراندازی بدون نشانه استفاده کنید؛ روشی که به‌واسطه‌ی آن بدون این‌که از دوربین تفنگ خود استفاده کنید و نشانه بگیرید شروع به تیراندازی به سمت هدف می‌کنید.

این کار را با نشستن و حرکت دادن کاراکتر ترکیب کنید تا دشمن گیج شود و نشانه‌گیری خود را دقیق‌تر انجام دهید. با حرکت کردن هنگام تیراندازی دشمن نمی‌تواند دقیق به شما شلیک کند. برای Hip Fire باید تصمیم بگیرید که از کدام اسلحه استفاده کنید و محاسبه کنید که نیاز دارید چقدر سریع باشید تا جای دشمت را پیدا و به او شلیک کنید.

اسلحه و وسایل نقلیه پابجی موبایل برای تیراندازی پابجی

پیشنهاد ما برای شما این است که برای حرفه‌ای شدن در تیراندازی بدون نشانه، تمرین کنید و تمرین کنید و تمرین کنید.

کلام آخر

همان‌طور که در ابتدای این مقاله ذکر کردیم، هدف ما از ارايه‌ی این نکات و ترفندها این است که شما بتوانید به تیراندازی حرفه‌ای در بازی پابجی موبایل تبدیل شوید اما فراموش نکنید که یکی از مهمترین اقدامات برای حرفه‌ای شدن تیراندازی در پابجی ، تمرین بسیار زیاد است.

همه‌ی این نکات را در نظر بگیرید و البته آن‌قدر تمرین کنید تا بر بازی تسلط پیدا کنید و یاد بگیرید که در هر شرایطی بهتر است از کدام روش برای موفقیت بیشتر استفاده کنید.

در ادامه مطالعه‌ی مقاله‌ی «نکاتی کلیدی و عالی برای بیشتر برنده شدن در پابجی موبایل» را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

بازگشت به لیست
0 0 رای ها
امتیاز
guest
امتیاز
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها